Дінак Наталья Сергіївна

Актуальний графік роботи завжди відображається в он-лайн формі запису (можливі зміни)
ПН-ПТ с 08:00 – 12:00

Робота в умовах карантину
Робота в умовах карантину

Фіброгастродуоденоскопія — ендоскопічне дослідження стравоходу, порожнини шлунка і дванадцятипалої кишки.

Являє собою візуальну оцінку стану слизових оболонок цих органів за допомогою складного оптичного апарату. Дозволяє провести ряд лікувальних маніпуляцій і діагностичних тестів, при цьому не вимагає тривалої і складної підготовки з боку пацієнта.

Показання

Протипоказання

За бажанням пацієнта, для запобігання неприємних відчуттів, при дослідженні можливе застосування місцевого знеболення ротоглотки та короткочасного медикаментозного сну.

Додаткові тести

 

У нашому медичному закладі під час фіброгастроскопії використовують відеофіброгастроскоп OLYMPUS 140 – це дуже тонкий, гнучкий, керований зонд, має мікро-відео камеру на кінці та джерело світла, за допомогою, якого можна збільшувати і деталізувати зображення, переглядати на моніторі , зберігати і архівувати отриману інформацію(зображення і відео), за рахунок цього підвищується інформативність дослідження і контроль лікування. Відеофіброгастроскоп забезпечений оптичною та освітлювальною системами , має інструментальний канал, системи подачі повітря і рідин, що дозволяє повністю та детально оглянути просвіт дванадцятипалої кишки, шлунку і стравоходу.

В арсеналі ендоскопічного кабінету є декілька видів відео оптичних простоїв на базі системі OLYMPUS, а саме фіброгастроскопічне обладнення та колоноскопічне/

Фіброгастроскопія являється самим достовірним методом профілактики та діагностики онкологічних захворювань органів шлунково-кишкового тракту.
У нашому медичному закладі «L-MED Clinic» створені всі необхідні умови для того щоб, ефективно та безболісно обстежити пацієнта, при цьому максимально забезпечити комфортність процедури.

Колоноскопія — діагностична медична процедура, під час якої лікар-ендоскопіст оглядає і оцінює стан внутрішньої поверхні товстої кишки за допомогою спеціального зонда. Колоноскопія дає можливість візуально діагностувати такі захворювання, як виразкиполіпипухлини та інше, а також провести їх біопсію чи видалення.[1]

Колоноскопія дозволяє видаляти поліпи розміром 1 мм і менше. Відразу після видалення поліп можна дослідити і визначити, чи є він передраковим чи ні.

Відмінність колоноскопії від ректороманоскопії полягає в тому, що колоноскопія дозволяє обстежити весь кишечник (120–152 см від загальної довжини), а ректороманоскопія — його дистальну частину (останні 60 см).

Фіброколоноскопія — колоноскопія, доповнена апаратурою для фотографування чи відеозапису, виконання біопсії і видалення різних невеликих патологічних новоутворів — метод діагностики всіх відділів товстого кишківника.

Колоноскопія не рекомендується для пацієнтів з активною стадією виразкового коліту або хвороби Крона, щоб уникнути перфорації товстої кишки.

Галерея

Нормальний вигляд поперечно-ободової кишки

 

Поліп

 

Коліт

 

Ангіодисплазія в сліпій кишці

Відеоколоноскопія – дослідження, яке може врятувати ваше життя. Основна частка всіх захворювань шлунково-кишкового тракту пов’язана з патологіями кишківника. Саме колоноскопія допомагає виявити небезпечні захворювання товстого кишківника і запобігти появі ускладнень. 

Що таке відеоколоноскопія?

Колоноскопія – це найбільш показовий інструментальний метод дослідження товстого кишківника, що проводиться за допомогою колоноскопа – приладу, що дозволяє вивчити стан і виявити патології сліпий, ободовій та прямої кишки. Відеодатчик колоноскопа дозволяє виводити зображення обстежуваних ділянок на екран монітора в багаторазовому збільшенні. Процедура відноситься до лікувально-діагностичних заходів. Під час неї проводять як діагностику, так і оперативне лікування.

Колоноскопія: показання

Обов’язково зверніться до лікаря, якщо ви зіткнулися з такими проблемами:

1. Тривалі закрепи, що супроводжуються хворобливими відчуттями.

2. Діарея і інші диспепсичні прояви.

3. Болі внизу живота, постійне здуття кишківникака і почуття «розпирання».

4. Домішки в стулі (слизові, гнійні, кров’янисті).

5. Анемія.

6. Загальний занепад сил.

7. Різка втрата ваги.

Також, вам знадобиться пройти відеоколоноскопію при:

• генетичній схильності до захворювань товстої кишки (виразковий коліт, рак кишки, хвороба Крона, дивертикулез, поліпоз та ін.);

• підозри на захворювання кишківника, для взяття біоптату – матеріалу для проведення гістологічних досліджень;

• необхідності контролю стану здоров’я після перенесених раніше операцій на кишківнику;

• виявленні домішок крові в калових масах під час лабораторної діагностики;

• підвищених онкомаркерів;

• зміни, виявлених в кишківнику після іррігоскопии, УЗД, комп’ютерної томографії та ін .;

• необхідності оперативного лікування – відновлення прохідності кишківника, витяг чужорідних тіл, зупинка кровотеч, видалення поліпів та інших лікувальних заходах.

Колоноскопія – єдиний точний метод виявлення колоректального раку. У багатьох країнах це дослідження входить до переліку обов’язкових процедур щорічного профілактичного огляду у осіб старше 45 років.

Колоректальний рак – новоутворення різних відділів товстого кишківника. Пухлина тривалий час розвивається без видимої клінічної картини. І тільки на пізніх стадіях, коли поширення раку досягло значних розмірів, можлива поява симптомів. Залежно від локалізації пухлини симптоми можуть сильно відрізнятися – сильний дискомфорт в області заднього проходу, болю в животі, правої клубової області, підребер’ї і попереку (дуже часто посилюються під час акту дефекації), слизові або кров’яні виділення в стільці, підвищена температура тіла, втрата ваги.

За статистикою, тільки в нашій країні 44 тисячі пацієнтів чоловічої статі і 55 тисяч пацієнтів жіночої статі мають діагноз колоректальний рак. У близько 35% хворих – летальний результат наступає протягом 1 року після постановки діагнозу через пізнє проходження колоноскопії і несвоєчасного видалення поліпів. Видалення поліпів – попереджає розвиток онкології, а також інших небезпечних хвороб, товстої і прямої кишки.

Колоноскопія: протипоказання

Існують також і об’єктивні протипоказання до процедури:

• інфаркт міокарда;

• ішемічна хвороба серця;

• інсульт;

• гіпертонічний криз;

• сильна кишкова кровотеча;

• прорив кишки;

• перитоніт;

• психічні порушення;

• епілепсія;

• вагітність;

• шок і кома.

Захворювання, які ми лікуємо:

• Виразковий коліт

• Хвороба Крона

• Ішемічний коліт

• крипті

• Роздратований кишківник

• дивертикули кишківника

• Поліпи

• Недостатність анального сфінктера

• Випадання прямої кишки

• Випадання гемороїдальних вузлів

• Новоутворення кишківника

Підготовка до колоноскопії

Точність результатів колоноскопії багато в чому залежить від правильності подготовки до дослідження. Для якісного огляду слізової оболонки товстої кишки в її просвіті мають бути відсутні калові маси.

Тому, за 2 дні до проведення процедури виключити з раціону продукти які містять клітковіну. В першу чергу, це – свіжі овочі и фрукти, зелень.

В аптеці купити: Діагнол / Фортранс (4 пакетика) або Ендофальк (8 пакетіків).

Безпосередно підготовка препаратом почінається напередодні призначення дня дослідження.

Схема подготовки до дослідження перед днем ​​его проведення:

• 7:00 – 8:00 – сніданок в звичайному режимі з умов, що до або після сніданку кишківник буде звільненій. Якщо не вдастся зробити це самостійно, то потрібно, застосувати мікроклізму з Нормакол (Дотримання інструкції при застосуванні обов’язково) або зробити класичну клізму з водою.

• 12:00 – обід, який повинен складатися з 3 страв (з виключенням з раціону овочів, фруктів, насіння кунжуту, горіхів, маку й зелені).

• 12:00 – 15:00 – протягом цього періоду можна пити світлий сік без м’якоті, чисту воду без газу й чай.

• 15:30 – починається підготовка організму раніше купленими препаратами (це може бути Діагнол, Фортранс або Ендофальк). Найбільш популярний препарат – Діагнол. Його розчин розводиться в пропорціях 1 пакетик препарату на 1 літр кип’яченої води кімнатної температури. За інструкцією, розчин потрібно пити по 150 мл кожні 10 хвилин. Тобто перший літр розчину потрібно випити за 1 годину. А потім, решту обсягу розчину, приготований з 3-х пакетиків препарату (по черзі), продовжувати пити, поки не вип’єте весь обсяг препарату.

Весь обсяг розчину необхідно випити напередодні дня дослідження.

Проносний ефект настає після того, як ви вип’єте велику частину розчину – приблизно через 2,5-3 години. Після того, як ви вип’єте весь розчин, можна випити чай з цукром, світлий сік без м’якоті, воду без газу.