Шемет Сергій Леонідович
хірургія, судинна хірургія
судинна Department

Актуальний графік роботи завжди відображається в он-лайн формі запису (можливі зміни)

ПН-ПТ с 13:00 – 16:00

Робота в умовах карантину
Робота в умовах карантину

Амбулаторна хірургія.

Виконую:

–         пункцію гнійника.

–         пункцію гематоми.

–         пункцію гематоми та гнійника під контролем  УЗД.

–         пункцію плевральної порожнини.

–         первинну хірургічну обробку ран.

–         обробку гнійних ран, трофічних виразок.

–         посів на мікрофлору та чутливість до антибіотиків.

–         розкриття гнійників: фурункул, карбункул,абсцес, флегмона, панарицій, гідроаденіт та ін..

–         розкриття гнійної кісти куприка.

–         розтин гематоми.

–         видалення папілом, атером, фібром, ліпом та ін..

–         видалення гінекомастії

–         висічення врослого нігтя.

–         перев’язку ран різної складності.

–         зняття швів.

                                 Судинна хірургія.

Проводжу:

–         консультації по захворюванню артерій та вен нижніх, верхніх кінцівок. Для уточнення та підтвердження діагнозу застосовую УЗД вен нижніх кінцівок з допплерографією. Дупликсне та триплексне сканування.

–         перев’язка трофічних виразок.

–         рідинна склеротерапія: введення склеразантів в вени для закриття додаткових варикозних вен, венозних зірочок, ретикулярних формацій, телеангіоектазій, вен на верхніх кінцівках.

–         пінна склеротерапія: введення склеразнтної піни в вени.

   Хід маніпуляції

Сама назва маніпуляції – «мікросклеротерапія» говорити про те, що робота лікаря буде кропіткою і вимагає достатнього досвіду. Хірург застосовує дуже тонкі інструменти – катетери та голки, товщина яких менше діаметра оперованих судин. Для отримання більш точних даних про хід втручання лікар може застосовувати спеціальну оптику. За допомогою голок і катетерів в пошкоджені судини вводиться речовина-склерозант, яка склеює вени, закриваючи їх.


Після того як склад введений, поверхня притискається серветками з марлі, а потім ретельно оглядається на предмет того, наскільки добре речовина проникло в судини. При необхідності, проводяться повторні уколи. Зазвичай безпосередньо після введення препарату зірочки пропадають, проте потім виникає реакція шкіри. Вона полягає в появі набряків, кропив’янки, почервоніння, а потім синців в місцях введення препарату. З плином часу сліди втручання зникають разом з ангіоектазіямі.
Після закінчення процедури пацієнту надягають компресійні панчохи, термін носіння яких залежить від ступеня складності втручання і становить від одного до декількох днів. Носіння компресійного трикотажу – обов’язкова умова успішної боротьби з ангіоектазіямі. Якщо пацієнт хоче позбутися від великої кількості дрібних зірочок, процедура проводиться в кілька етапів, інтервал між маніпуляціями може скласти 3-7 днів. Після операції необхідно спостерігатися у лікаря, перший післяопераційний прийом флеболог проводить через 10-14 днів, в залежності від стану пацієнта. Якщо є необхідність, може виконуватися додаткова мікросклеротерапія.
Якщо консультація флеболога закінчилася показаннями до микросклеротерапии, слід пам’ятати, що найбільш зручно проводити процедуру восени або взимку. У ці періоди обов’язкове носіння компресійного трикотажу не викликає проблем. В цілому, можна робити процедуру і в інші пори року, однак повний ефект проявляє себе через 4-6 тижнів після операції. Деякі постопераційні явища – підвищена пігментація в зоні впливу, «туманність» судин на місці зірочок можуть зникати до 3-х місяців, тому краще вирішити проблему до пляжного сезону