Ми раді вітати вас, колектив приватної клініки продовжує цикл публікацій для ознайомлення з сучасними методами клінічного та інструментального обстеження та лікування, які проводяться в нашому медичному закладі.

Сьогодні мова піде про інструментальне обстеження, яке дозволяє виявити та попередити хвороби товстого кишківника.

Березень – міжнародний місяць боротьби з колоректальним раком.

У міжнародному онкологічному співтоваристві березень є місяцем обізнаності та боротьби з раком товстої і прямої кишки. У всіх країнах світу колоректальний рак займає одне з перших місць в структурі онкологічних патологій. Колоректальний рак найбільш часто виникає в віці після 40 років.

Одними з основних причин розвитку раку є:

• незбалансована дієта з переважанням тваринних жирів і білків, рафінованих вуглеводів і як наслідок надмірна вага;

• закрепи;

• гіподинамія або відсутність фізичних навантажень;

• близько 5% хворих мають спадкову форму раку, який проявляється в більш ранньому віці.

Рак ободової і прямої кишки на ранніх стадіях часто не має ніяких симптомів. Лікарі радять звернути увагу на деякі непрямі ознаки, які можуть вказувати на колоректальний рак:

– закрепи, діарея або будь-які зміни стула, що тривають довше декількох днів;

– патологічні домішки в калі (кров, гній, слиз);

– явища кишкової непрохідності;

– порушення загального самопочуття (слабкість, анемія).

Фактори ризику

Колоректальний рак на ранній стадії може бути виявлений тільки із застосуванням методів скринінгу.

Скринінг пацієнтам, що не входять до груп високого ризику, слід почати в 40 років, який включає в себе:

– тест на приховану кров у калі;

– фіброколоноскопії

-пальцеве обстеження прямої кишки.

Скринінг дозволяє не тільки діагностувати рак на ранній стадії, але і провести профілактику раку шляхом діагностики і видалення поліпів. Зроби колоноскопію – попередь рак! Колоноскопія (відеоколоноскопія, ФКС) – це сучасне інструментальне дослідження внутрішньої поверхні товстої кишки за допомогою оптичного приладу -колоноскопа. Колоноскопія є найсучаснішим і точним методом діагностики, що дозволяє виявити злоякісні і доброякісні новоутворення прямої та ободової кишки, неспецифічні запальні захворювання (виразковий коліт, хвороба Крона), а також вроджені аномалії розвитку товстої кишки. Колоноскопія в нашому закладі (L-MED Clinic) проводиться за допомогою сучасного обладнання Olympus та дозволяє максимально оцінити стан кишківника.

Даний метод діагностики дозволяє не тільки оцінити стан слизової оболонки кишківника, але і зробити прицільну біопсію з підозрілої ділянки, щоб отримати морфологічну верифікацію процесу. Метод є основою скринінгу колоректального раку.

Обстеження, як правило, не викликає у пацієнта больових відчуттів. Деякий дискомфорт може виникати при нагнітанні повітря і проходженні колоноскопом кишкових згинів, але ці відчуття, більш дискомфортні ніж болючі. При гарній підготовці пацієнта процедура триває зазвичай 15-20 хвилин, їсти й пити можна після процедури відразу ж, причому харчування після колоноскопії не вимагає ніяких обмежень.

Підготовка до колоноскопії

Точність результатів колоноскопії багато в чому залежить від правильності подготовки до дослідження. Для якісного огляду слізової оболонки товстої кишки в її просвіті мають бути відсутні калові маси.

Тому, за 2 дні до проведення процедури виключити з раціону продукти які містять клітковіну. В першу чергу, це – свіжі овочі и фрукти, зелень.

В аптеці купити: Діагнол / Фортранс (4 пакетика) або Ендофальк (8 пакетіків).

Безпосередно підготовка препаратом почінається напередодні призначення дня дослідження.

Схема подготовки до дослідження перед днем ​​его проведення:

• 7:00 – 8:00 – сніданок в звичайному режимі з умов, що до або після сніданку кишківник буде звільненій. Якщо не вдастся зробити це самостійно, то потрібно, застосувати мікроклізму з Нормакол (Дотримання інструкції при застосуванні обов’язково) або зробити класичну клізму з водою.

• 12:00 – обід, який повинен складатися з 3 страв (з виключенням з раціону овочів, фруктів, насіння кунжуту, горіхів, маку й зелені).

• 12:00 – 15:00 – протягом цього періоду можна пити світлий сік без м’якоті, чисту воду без газу й чай.

• 15:30 – починається підготовка організму раніше купленими препаратами (це може бути Діагнол, Фортранс або Ендофальк). Найбільш популярний препарат – Діагнол. Його розчин розводиться в пропорціях 1 пакетик препарату на 1 літр кип’яченої води кімнатної температури. За інструкцією, розчин потрібно пити по 150 мл кожні 10 хвилин. Тобто перший літр розчину потрібно випити за 1 годину. А потім, решту обсягу розчину, приготований з 3-х пакетиків препарату (по черзі), продовжувати пити, поки не вип’єте весь обсяг препарату.

Весь обсяг розчину необхідно випити напередодні дня дослідження.

Проносний ефект настає після того, як ви вип’єте велику частину розчину – приблизно через 2,5-3 години. Після того, як ви вип’єте весь розчин, можна випити чай з цукром, світлий сік без м’якоті, воду без газу.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВО ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *